Dernek Tarihi

Derneğimiz Fenerbahçeye gönül vermiş kongre üyelerinin 2000’li yılların başında kulübümüze nasıl faydalı olabiliriz felsefesi ile yapmış oldukları sohbet toplantılarında şekillenmeye başlamıştır.
 

Temel hedefi karşılıksız Fenerbahçeye hizmet olan bu gönül platformu, kongre üyelerinden gördüğü büyük teveccüh ile kurumsal bir kimlik ile Fenerbahçe Gönüllüleri adı altında resmi kuruluş tarihi olan 2002 yılında resmi faaliyetlerine başlamıştır.
 

Yoğurtçu parkı karşısında bir apartman girişi katında ilk lokalimizi tamamen dernek üyelerimizin mütevazi katkıları ile açtık. 2 sene sonra çocuk büro polis karakolunun karşısındaki 3 katlı müstakil binada faaliyetlerimize devam ettik. 2010 yılından itibaren stad Migros mağazası karşısında 3 katlı lokalimizde dernek üyelerimize hizmet vermekteyiz.
 

Dernek kimliğimizi Fenerbahçeye hizmette bir araç olarak görmek en büyük misyonumuzdur.
 

Bu misyon ile hareket ederek dernek kimliğini ve menfaatlerini asla Fenerbahçe kimlik ve menfaatlerinin önüne geçirmedik ve geçirmeyeceğiz.
 

Kulübümüz için faydalı her türlü organizasyonlar ve sosyal sorumluluk projeleri ile mevcut yönetimlerle sağlıklı bir dayanışma ile kurumsallaşma, tesisleşme ve sportif başarı konusunda her türlü desteği vermek en büyük hedefimizdir.
 

Tüzüğümüzde de belirtildiği gibi derneğimizin kapanma süreci söz konusu olursa derneği ait tüm maddi ve manevi varlıklar tamamen Fenerbahçeye verilecektir.
 

Hiç bir kişiyi ve kurumu buna derneğimizde dahil Fenerbahçenin yüksek menfaatlerinin önünde tutmayacağız.
 

FENERBAHÇE GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ

Yukarı