Duyuru ve Basın Bülteni

KAMUOYUNUN DİKKATİNE:

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz’in, paylaşmaktan bile esef duyduğumuz bir demecine daha şahit olduk.


Son olarak vermiş olduğu demeç; "Başkaları sıkıştıysa, paraları leylaya bastığı için. Sen paraları leylaya bas, harca, sonra da gel 'Param bitti, benim limitimi artırın. Galatasaray, burada oyun bozanlık yapıyor. !Evet, 'Hayır' diyorum." şeklindedir.


Kamuoyuna ve özellikle Galatasaray camiasına soruyoruz; "bir kulübün başkanına bu sokak jargonu, bu derece basitlik ve de çirkinlik yakışıyor mu? Türk sporu böyle bir yaklaşımı ve seviyeyi hak ediyor mu?


Altını kalın çizgilerle çizmeliyiz ki; her devrin adamı olan 2. başkanın ve sahte kabadayı Teknik Direktörün dışında, bütün sağduyulu Galatasaray camiasının bu basitliği kabullenmeyeceğine eminiz ve de inanıyoruz.


Şunu da iyi biliyoruz ki, her zaman üzerinde ısrarla durduğumuz "Sporda Centilmenlik ve Adil Oyun/Fair Play" ilkelerinin çiğnendiği bu demecin, TFF tarafından caydırıcı cezalar verilmesi beklentisini bir hayal olarak görüyor ve biliyoruz.


Sözde özerk bir kurum olan TFF'nin, Türk futbolunun marka değeri olan Fenerbahçemizi "daha fazla sindirme" oyununu, anayasal haklarımız çerçevesinde takipçisi olacağımızı belirtmek isteriz.


Fenerbahçe camiası ve büyük taraftarı, hazırlanan bu tiyatronun seyircisi olmayacaktır. Her dönem olduğu gibi, gücünü taraftarından alan kulübümüz bu oyunları da bertaraf edecektir.


Son olarak;Bu demecinden dolayı Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz'i esefle ve şiddetle kınadığımızı tüm kamuoyuna bildiririz.Saygılarımızla
Fenerbahçe Gönüllüleri Derneği 

Yukarı